Шановні Клієнти!

У зв’язку зі складною ситуацією, яка склалась в енергосистемі України, можуть виникати перебої в роботі інфолінії. Якщо Вам не вдалось зв’язатись з відділом Технічної Служби Підтримки за телефоном 0 800 300 142, будь ласка, відправте запит на ел. адресу edi@comarch.com.ua. Наші консультанти сконтактують з Вами якнайшвидше, щоб вирішити Ваші питання. Дякуємо за розуміння!
Переможемо разом! Слава Україні! 💙💛

НОВИНИ

Всі новини

Інтеграція SAP-EDI: Глобальна революція бізнес-процесів

У міру того, як компанії розширюють свою присутність за кордоном, потреба в надійних та ефективних системах керування обміном даними стає все більш критичною. Відкрийте для себе електронний обмін даними (EDI) – силу, яка формує ландшафт взаємозв’язку для транснаціональних компаній.

У цій статті ми детально описуємо симбіотичний зв’язок між інтеграцією EDI та системою планування ресурсів підприємства (ERP) SAP та його глибокий вплив на досягнення відповідності глобальним стандартам, оптимізацію стратегічної вартості, управління життєвим циклом продукції та ланцюгами постачання.

Варіанти обміну даними: EDI та IDOCs у SAP

EDI (електронний обмін даними) — це технологія, яка дозволяє діловим партнерам автоматично обмінюватися документами через стандартизоване захищене з’єднання. Вона дозволяє відмовитись від пересилання документів у B2B факсом або електронною поштою і обмінюватись ними в рамках моделі «комп’ютер-комп’ютер».

Хоча EDI дозволяє використовувати різні методи передачі даних між SAP та іншими ERP-системами, певні застосунки SAP також використовують IDOCs.

IDocs — це стандартні формати обміну, які використовуються для передачі даних між системами SAP або будь-якими двома процесами, які можуть використовувати синтаксис і семантику даних.

SAP BTP, SAP XI та SAP PI

Існують також такі конектори, як SAP BTP, SAP XI і SAP PI. Вони відіграють важливу роль у забезпеченні EDI в екосистемі SAP.

 • SAP BTP, як комплексна платформа, забезпечує сучасну інфраструктуру для розробки, розгортання та керування різноманітними додатками, у тому числі такими, що підтримують технологію EDI.
 • SAP XI і SAP PI спеціалізуються на бездоганній інтеграції різнорідних систем. Ці платформи спрощують відображення, трансформацію та маршрутизацію EDI-повідомлень для забезпечення безперебійного обміну електронними документами.

6 переваг інтеграції електронного обміну даними із системою SAP

 1. Підвищена ефективність: інтеграція SAP-EDI спрощує та автоматизує обмін документами, зменшуючи потребу в ручному введенні даних і мінімізуючи людські помилки.
 2. Зменшення витрат: автоматизація завдяки інтеграції EDI знижує витрати, пов’язані з ручною обробкою документів, паперовими транзакціями та потенційними помилками.
 3. Швидкість і гнучкість: обмін даними в реальному часі скорочує час виходу продуктів і послуг на ринок за рахунок прискорення циклів транзакцій.
 4. Відповідність стандартам і зменшення ризиків: інтеграція EDI-SAP забезпечує дотримання багатьох нормативних і галузевих стандартів відповідності. Таким чином, це може захистити Вашу компанію від юридичних і фінансових ризиків.
 5. Прозорість ланцюга поставок: інтеграція EDI з SAP забезпечує видимість всього ланцюга поставок у реальному часі, від розміщення замовлення до його виконання.
 6. Прийняття стратегічних рішень: доступ до точних даних у реальному часі завдяки інтеграції EDI-SAP дає змогу приймати стратегічні рішення, надаючи Вашій компанії конкурентну перевагу.

Інтеграція EDI з SAP S/4HANA

Як наступник SAP R/3 і SAP ERP, SAP S/4HANA належить до нового покоління програмного забезпечення для планування ресурсів для великих компаній. Потужну інтеграцію SAP S/4HANA-EDI можна виконати внутрішньо, використовуючи SAP Integration Suite, інтеграцію «точка-точка», або її можна передати сторонньому, повністю оснащеному для цього провайдеру послуг EDI. Спеціалізований провайдер послуг EDI може забезпечити комплексну підтримку інтеграції. 

Якщо Ви вирішили виконати інтеграцію самостійно, ми маємо для Вас кілька порад:

 • Розробіть комплексну стратегію відображення та трансформації даних для їх конвертації між форматами EDI та структурами даних SAP S/4HANA.
 • Переконайтесь, що Ваша EDI-інтеграція (SAP) відповідає актуальним галузевим стандартам, таким як ANSI X12, EDIFACT або XML.
 • Визначте протоколи зв’язку (наприклад, AS2, FTP, SFTP і HTTP), які використовуються для транзакцій EDI.
 • Оберіть архітектуру інтеграції, яка найкраще відповідає потребам Вашої компанії. Доступні варіанти включають інтеграцію «точка-точка», інтеграцію на основі проміжного програмного забезпечення за допомогою інструментів SAP, таких як SAP PI або SAP CPI, або аутсорсинг процесу провайдеру послуг EDI.

Процес інтеграції може бути складним і вимагати задіяння багатьох ресурсів. Співпраця зі спеціалізованим провайдером EDI, таким як Comarch, може значно спростити навігацію цим процесом.

 

Інтеграція EDI з SAP CPI

На основному етапі важливе значення має логіка інтеграції між SAP S/4HANA та вибраним рішенням EDI. Врахування як вихідного, так і вхідного EDI забезпечує безперебійний потік даних. Цей етап можна розділити на менші частини:

 • Розробіть детальну стратегію тестування, включаючи модульне тестування, інтеграційне тестування та наскрізне тестування, щоб переконатися, що інтеграція відповідає Вашим вимогам.
 • Впровадьте заходи безпеки для захисту конфіденційних даних під час транзакцій EDI.
 • Підготуйтеся до усунення несправностей та технічного обслуговування, задокументувавши процес інтеграції.

Comarch EDI також може допомогти Вам на цьому етапі – підтримка експертів, які володіють знаннями в галузі електронного документообігу, забезпечує більш ефективний процес інтеграції, дозволяючи Вам повністю зосередитися на основних бізнес-операціях.

Останній етап інтеграції включає процеси після розгортання, які виходять за рамки простого моніторингу продуктивності системи або поточного обслуговування. Це динамічна частина інтеграції, яка вимагає гнучкості та оперативності реагування на зміни в бізнес-середовищі.

 • Налагодьте процес постійного вдосконалення відповідно до мінливих потреб бізнесу, технологічного прогресу та відгуків користувачів.
 • Оцініть масштабованість і за потреби внесіть коригування з урахуванням майбутнього збільшення обсягів транзакцій.
 • Будьте в курсі оновлень і змін стандартів SAP S/4HANA та EDI.

EDI та відповідність глобальним стандартам у рамках інтеграції SAP

Деякі провайдери EDI забезпечують оптимізацію процесів відповідності глобальним стандартам та покращують різні аспекти міжнародних ділових операцій. Наприклад, за допомогою EDI-платформи одного провайдера можна забезпечити дотримання багатьох нормативних вимог щодо обміну даними.

Багато країн мають або планують запровадити спеціальні нормативні вимоги, дотримання яких може легко автоматизувати інтеграція EDI-SAP, зменшуючи ризик штрафів. Більше того, така інтеграція дозволяє адаптувати робочі правила та процеси до діяльності у певному регіоні, беручи до уваги різноманітні нормативні ландшафти по всьому світу.

Інтеграція SAP-EDI дозволяє компаніям створювати інформативні журнали аудиту, які є важливими для звітування про відповідність стандартам. Ваша компанія може створювати звіти про історію транзакцій, рахунки-фактури, зміни даних і дії в системі, готуючись таким чином до подібного аудиту детально і завчасно.

Покращення прозорості глобального ланцюга поставок за допомогою інтеграції EDI (SAP)

Ефективне управління ланцюгом поставок залежить від його прозорості та рівня оптимізації процесів. Електронний обмін даними (EDI) — це потужний інструмент для поєднання торгових партнерів, стандартизації комунікації між ними та підвищення прозорості ланцюга поставок. Конфігурація EDI в SAP дозволяє зібрати відповідні дані, автоматизувати ключові процеси та мінімізувати ручне втручання. Результатом є повна наскрізна видимість, яка дозволяє компаніям швидко адаптуватися до змін у попиті чи пропозиції, що зрештою підвищує задоволеність клієнтів.

У цій динаміці роль SAP є ключовою – як рішення для планування ресурсів підприємства, SAP інтегрує різноманітні процеси (фінанси, логістику та виробництво), сприяючи стратегічному плануванню. Використовуючи аналітичні можливості SAP S/4HANA, компанії отримують глибоке уявлення про ефективність ланцюга поставок.

Інтеграція SAP-EDI: Висновок

У світі, де виставлення електронних рахунків вимагає дотримання нормативних вимог і прозорості ланцюга поставок, EDI продовжує відігравати важливу роль, особливо для підприємств, які використовують SAP. Інтеграція двох платформ забезпечує широкий спектр переваг, необхідних будь-якому сучасному підприємству, щоб залишатися конкурентоспроможним.

Готові процвітати в складних умовах глобального бізнесу? Зробіть перший крок, доєднавшись до Comarch EDI – комплексного хмарного рішення EDI, створеного з фокусом на максимальну ефективність. Відповідно до актуальних світових стандартів, система виставлення електронних рахунків дозволяє надсилати й отримувати великі обсяги даних у різних форматах. 

Покращуйте свої бізнес-процеси вже сьогодні! Зверніться до нас за електронною адресою edi@comarch.com.ua або залиште запит за номером телефону 0 800 300 142.